Využite náš vernostný program a získajte automatické zľavy! Vďaka registrácii sa môžete stať VIP zákazníkom!

Domov / Novinky / Články / Ako vybrať najlepší darček pre rybára?

Ako vybrať najlepší darček pre rybára?

Ako vybrať najlepší darček pre rybára? - Sportcarp    Nie je ľahké vybrať darček pre náročných rybárov. Preto sme pre vás pripravili jednoduchý návod, ako na to...

Nie vždy je ľahké vybrať darček pod stromček pre blízku osobu. Obzvlášť keď sa snažíte obdarovať rybárov, sami na ryby nechodíte a danému koníčku nerozumiete.

Preto sme pre vás pripravili návod, ako ľahko vybrať darčeky, s ktorými určite svojho rybára potešíte. V zásade sa môžete riadiť niekoľkými jednoduchými radami, ktoré vám výber uľahčia.

Pre občasné posedávanie na brehu

Ak váš rybár trávi pri vode len krátky čas posedávaním na brehu, je zbytočné orientovať sa na kvalitné prístrešky a spacáky. Pri tomto štýle vychádzok mu skôr urobí radosť kvalitné rybárske kreslo. K dispozícii sú dnes v širokom spektre cenových relácií, takže je naozaj z čoho vyberať.

Mladšie ročníky vydržia sedieť aj na lacnejších kreslách. Naproti tomu starší rybári viac ocenia modely rybárskych kresielok s vyššou opierkou, fleecovým povrchom a opierkami na ruky, ktoré sedenie o dosť spríjemnia.

Rybárčina je celoročný koníček, takže ak obdarovávaný odchádza k vode aj v chladnejších mesiacoch, môžete zvážiť nákup termo kompletu, teda bundy a nohavíc zo zatepleného materiálu. Nie je totiž nič horšie, ako keď je vám na rybách zima.

Darčeky, s ktorými vydrží u vody aj niekoľko dní

Keď Váš rybár mizne z domu aj na niekoľko dní, môžete sa poobzerať aj po novom bivaku, v ktorom bude v teple a v suchu od jari až do zimy. V tejto sekcii je opäť na výber zo širokého spektra výrobkov a to ako kvalitatívne, tak i cenovo. A v neposlednom rade aj veľkostne.

Ak jazdí k vode sám, väčšinou si vystačí s menším a ľahším prístreškom, ktoré sa označujú ako "1 Man". Ak ale trávia čas pri vode napríklad s potomkom, príde vhod väčšia varianta, vďaka ktorej budú obaja v suchu a navyše s dostatočnou dávkou komfortu. Navyše tak budete môcť jazdiť na ryby spoločne a užiť si tak spoločnú dovolenku na našich priehradách, alebo pokojne niekde v zahraničí.Pri dlhších vychádzkach prichádzajú do úvahy aj veci na varenie, pretože bez teplého jedla sa pri vode dlhší čas vydržať nedá. Dnes sú k dostaniu aj kvalitnejšie sady riadu určené priamo pre rybárov. Ak niekto rád varí doma, určite ho poteší kvalitná sada riadu od obľúbenej rybárskej značky.

Rybárske darčeky, ktoré veľa nestoja

V prípade, že nechcete minúť príliš vysokú sumu a radi by ste si nechali nejaké financie aj na ďalšie darčeky, tak verte, že každého poteší štýlová rybárska mikina. Prehľadajte šatník a v tajnosti aj rybársku výbavu. Skúste prísť na to, ktorú značku má najradšej a od ktorej vlastní najviac oblečenia. Určite od tejto značky nájdeme nejaký kúsok, ktorý sa bude páčiť nielen jemu, ale aj vám.Ak prehľad v týchto značkách nemáte, dáme Vám dva tipy:
1, Ak Váš rybár chytá prevážne kaprov a hovorí si kaprár, hľadajte medzi značkami Korda, Fox, Nash, alebo aj Monkey Climber. Ak je naozaj zanietený, môžete vyberať z naozaj kvalitného oblečenia značky Fortis. No a ak je fanúšikom našej firmy Sportcarp, nájdete u nás samozrejme oblečenie aj pod našou značkou ;)
2, Ak chytá najradšej dravce, skúste hľadať oblečenie značiek Savage Gear, Fox Rage a Rapala.Darčeky, ktoré je lepšie bez vedomia rybára nekupovať

Určite sa snažte vyvarovať nákupu nástrah, návnad a rybárskej bižutérie vo forme háčikov a ďalších drobností. Tieto veci sú až príliš špecifické a každý jednotlivec ich používa inak. Mohli by ste sa tak dostať do nechcenej situácie, keď sa obdarovaný na silu usmieva a ďakuje, ale vo vnútri vie, že toto nikdy v živote nevyužije. Teda ste vaše peniaze minuli zbytočne a to by ani nás ako predajcu netešilo.

No a keď ste v koncoch a naozaj neviete ako z toho von, darčekovým poukazom na nákup rybárskeho tovaru nič nepokazíte a váš rybár si bude môcť vybrať presne to, čo potrebuje. Napríklad práve tie návnady a nástrahy, ktoré on sám preferuje.

Darčeky zakúpené u nás môžete pohodlne vymeniť až do konca januára v prípade, že by Vám nejakým spôsobom nesedeli. Tovar ale musí byť nepoužitý.


Sportcarp