Využite náš vernostný program a získajte automatické zľavy! Vďaka registrácii sa môžete stať VIP zákazníkom!

Domov / Testy / Podložka TFG Hardcore Safety Mat

Podložka TFG Hardcore Safety Mat

Podložka TFG Hardcore Safety Mat - Sportcarp    Bezpečnosť ulovené ryby by mala byť na prvom mieste u každého slušného rybára a je len dobre, že si to uvedomuje stále viac ľudí. Keď už máte rybu na brehu, je potrebné ju uložiť na podložku, na ktoré jej nehrozí poranenie, ani keď bude ešte divoká a plná síl, aby sebou mohla hádzať. K tomuto účelu Vám najlepšie poslúži práve podložka typu bazénik. Nie všetky podložky z tejto kategórie sú však skladné a preto si je veľa rybárov nekúpi, pretože je jednoducho nemajú ako odviezť k vode.


Podložka Hardcore Safety Mat má výhodu v spôsobe skladania a rozkladania. Kratšie steny jednoducho na jednej strane sklopíte, vyberiete spodné matrac a podložka je tak pripravená na transport. A to v dosť kompaktných rozmeroch, takže ju bez problémov uvezie aj malom osobnom aute.


Navyše je k podložke dodávaná aj transportná taška, ktorá sa postará o to, aby ste v aute nemali na sedačkách napuchnutú Oslizlo vodu z ulovených rýb. Taška eliminuje aj nepríjemný zápach, ktorý všetci z podložiek a podberákov poznáme. A v neposlednom rade aj udržuje kompaktné menšie rozmery podložky. Uzatvára sa pomocou sťahovacie šnúrky a má popruh na nosenie cez rameno.

Jej rozloženie a zloženie je naozaj veľmi rýchle a aj s vybratím z tašky to musíte zvládnuť za pár sekúnd. Bočné steny sa vyklopí a zaistí lemom so suchým zipsom. Tým sa utvorí pevná kostra, ktorá vďaka výstuhám dobre drží tvar. Potom stačí len vložiť matrac a podložka je pripravená pre Vaše úlovky.


Spodná časť podložky je zhruba zo tretiny tvorená pogumovanou sieťovinou, čo zaručuje spoľahlivý odtok prebytočnej vody. Rovnakú sieťovinu nájdete aj na vrchnej časti, ktorá je rozdelená na dve časti. Toto rozdelenie nielen uľahčuje manipuláciu pri zakrývaní, pretože nemusíte prehadzovať veľký kus plachty, ale hlavne Vám odkrytej kusy nebudú nijako vadiť pri fotení. Odkladajú sa totiž na strany, takže si mokrú plachtu nemusíte pokladať na nohy, ani spod nej dolovať ulovenú rybu.


Prekrytie podložky je uchytené tiež suchými zipsami, čo je pohodlnejšie a rýchlejšie ako plastové klipy. Pogumovaná sieťovina je šikovne umiestnená do stredu, takže môžete rybu pohodlne polievať vodou a pritom bude mať hlavu v tieni, či už bude otočená na ktorúkoľvek stranu. Ryba vďaka tomu zostáva pokojnejšie.


Celá vnútorná strana podložky je z pogumovaného materiálu, takže v žiadnom prípade nehrozí poškodenie ryby a to, že by sa jej zmyl ochranný sliz. Vonkajší materiál je potom odolná forma kordurou, ktorá vydrží aj šouchání po zemi a celkom dobre odoláva škrabancom. Pred hlodavcami je však bezbranná ako všetky ostatné :)


Popruhy pre pohodlné prenášanie úlovku späť do vody sú asi samozrejmosťou. Príjemným benefitom je ale postranné vrecko pre uloženie dezinfekcia a prípadne menšie váhy. Ďalším šikovným bonusom je vyklápací polstrovaná podložka na kolená, ktorá je uchytená suchým zipsom k zadnej časti. Jednoducho ju odopnete a pri fotení si môžete pohodlne kľaknúť aj na kamenný breh.

Bez okolkov a s úplne čistým svedomím môžeme túto podložku odporučiť každému, kto chce nahradiť svoju starú klasickú podložku niečím lepším. Označenie Hardcore je u firmy TF Gear zárukou odolnosti, takže získate spoľahlivého pomocníka na niekoľko rokov. A hlavne oceníte jej výbornú skladnosť vzhľadom k veľkorysému priestoru, ktorý budete mať aj pre tie najväčšie úlovky.